Вівторок, 29 жовтня 2019
31 жовтня стартує новий онлайн-курс про децентралізацію
- Article Details
- Category Новини
Безкоштовний онлайн-курс «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку» стартує 31 жовтня. На чому акцентує увагу цей курс, чим він відрізняється від першого та для кого буде особливо корисним – під час презентації розповіли автор курсу, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук та співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.
Вікторія Примаченко зазначила, що перший курс «Децентралізація в Україні – теорія та практика» залучив до навчання більше 7500 людей. «Для такого тематичного курсу – це велика кількість людей. Курс непростий, дуже насичений. Він цінний, тож цю тему варто продовжувати», – зазначила співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.
Новий курс є логічним продовженням спільної роботи, започаткованої ще два роки тому. У 2017 році Український кризовий медіа-центр ініціював створення навчального курсу про реформу місцевого самоврядування у рамках програми USAID DOBRE. «Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку» – це новий курс на тему організації місцевого самоврядування, який розповідає про поєднання теорії з практикою, реальні історії інноваційних рішень, що з’явились в різних територіальних громадах в процесі реформи.
У двох курсах подібна лише одна лекція – про перебіг децентралізації, головні досягнення. Далі автор подає простий і логічний алгоритм: що треба робити, пояснює, які органи сьогодні реалізують повноваження і які особливості їхньої діяльності в умовах децентралізованої України.
«Абсолютно нове у цьому курсі це те, що ми говоримо про ідентичність. Весь світ зараз зіткнувся із кризою ідентичності. У світі глобальної конкуренції виграє той, хто має свою ідентичність, яка вирізняє його серед інших і яка мобілізує спільноту. Ми показуємо, як у нових об’єднаних громадах знайти свою ідентичність», – каже Анатолій Ткачук.
За словами автора курсу, у лекціях він говорить про різні інструменти, які дала держава, та те, як використати ці інструменти та ресурси, щоб у громаді з’явився бізнес.
Read moreЗасідання постійно діючої наукової студії за темою «Медична освіта: реалії, тенденції, перспективи»
- Article Details
- Category Новини
29 жовтня в обласній науковій бібліотеці відбулося чергове засідання постійно діючої наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Медична освіта: реалії, тенденції, перспективи». Метою заходу було обговорення питань щодо підвищення рівня вітчизняної медичної освіти, впровадження передових наукових розробок у навчальний процес, технології дуальної освіти, створення сучасної навчально-методичної бази в медичній освіті, вивчення європейського досвіду з підготовки фахівців медичної сфери.
Участь у заході взяли представники департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївського обласного, центру здоров’я, науковці, викладачі та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського класичного університету імені Пилипа Орлика, приватного вищого навчального закладу «Медико-природничий університет» та Миколаївського базового медичного коледжу.
Модератор заходу – заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва – наголосила на актуальності засідання та акцентувала увагу на тому, що вища медична освіта має забезпечити високоякісну підготовку студентів і є важливою складовою реформування галузі охорони здоров’я, оскільки від рівня підготовки майбутніх лікарів залежить якість надання медичних послуг населенню.
Головний спеціаліст відділу вищої освіти департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Є. В. Троценко підкреслила, що сьогодні якість освіти у вищих навчальних закладах покращується шляхом ефективної організації та інформатизації навчального процесу, впровадження передових наукових розробок у практику викладання, створенням сучасної навчально-методичної бази.
Про результати соціального дослідження «Медична реформа в Миколаєві: стан та перспективи реалізації» розповіли кандидат політичних наук, старший викладач кафедри соціології Чорноморського національного університету імені Петра Могили Д. А. Локтіонова та кандидат політичних наук, старший викладач кафедри соціології В. О. Чорна. Вони висвітлили коло питань з анкетування медичних працівників та проінформували про заходи поширення інформації з медичної реформи серед населення міста.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено