Четвер, 11 березня 2021
Магія акварелі
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Техніка акварелі відома з давніх часів. Ще встародавньому Єгипті використовували акварель длянаписання папірусів. Вона служила і давньогрецькиммайстрам вазопису. Охоче використовували акварельілюстратори середньовічних книг. Живопис аквареллю всучасному прояві виник порівняно недавно – наприкінціXVIII – початку XIX ст. Вироблені методи та технічніприйоми забезпечили його розквіт і широке визнання.
Акварель – найбільш живий і рухливий вид живописної техніки, здатної передати вільний рух руки художника, що перетворює, як по чародійству, розпливчастий слід від пензля на морську гладь чи блакить неба, безладно кинуті мазки – на тремтіння листя... Саме ця властивість акварелі найбільше відрізняє її від інших живописних технік. Акварель надихаєсучасних майстрів своєю чистотою, прозорістю, яскравістюна максимальне використання її мальовничих властивостей.
Практичні рекомендації фахівців, що містяться насторінках запропонованих книг, стануть джерелом корисноїінформації з живописної техніки акварелі.
Read more
Серія книг «Авторська школа в Україні»
- Article Details
- Category Новини
В умовах реалізації Концепції Нової української школи на базі загальноосвітніх навчальних закладів України триває всеукраїнський експеримент щодо розвитку авторських шкіл в Україні. У рамках цього експерименту у 2017 р. науковою школою доктора педагогічних наук Юрія Завалевського спільно з Міністерством освіти видано серію книг «Авторська школа в Україні». На сьогодні вийшло друком дев’ять книг даної серї:
• «Авторська школа в Україні» (2017);
• «Школа зростання успішної особистості. Авторська модель Ірини Ткачук» (2019);
• «Заклад загальної середньої освіти «Мала гуманітарна академія». Авторська модель Людмили Овдієнко» (2019);
• «Школа успіху. Авторська модель Світлани Бєлухи» (2019);
• «Авторська модель С. В. Мельник: Школа інтелектуального розвитку та громадянського становлення» (2019);
• «Школа культури здоров’я. Авторська модель Валентини Сергієнко» (2020);
• «Школа особистісного зростання: від творчого розвитку до особистісної реалізації. Авторська модель Ольги Солдатєнко» (2020);
• «Школа модерн-технологій управління. Авторська модель Анатолія Остапенка» (2020);
• «Академія дитячої творчості. Авторська школа Ганни Матвєєвої» (2020).
Read more«Арт-терапія у виховному процесі як метод навчання і виховання»
- Article Details
- Category Новини
11 березня на платформі ZOOM відбулася година інформації «Арт-терапія у виховному процесі як метод навчання і виховання». Участь у заході взяли представники та слухачі курсів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – психологи, асистенти вчителів, соціальні педагоги ЗОШ міста та області.
Під час онлайн-зустрічі учасники дізналися про арт-терапевтичні прийоми, що застосовуються у навчальному і виховному процесах, ознайомилися з основними педагогічними завданнями, видами і напрямами арт-терапії у роботі зі школярами та правилами проведення арт-терапевтичних занять.
Доктор філософії в галузі освіти, завідувач науково-практичної лабораторії психолого-педагогічних інноваційних технологій розвитку особистості Миколаївського аграрного університету, голова Миколаївського осередку арт-терапевтичної асоціації, сертифікований арт-терапевт, ігротехнік Галина Рурик ознайомила слухачів з основними прийомами, практиками і техніками під час проведення майстер-класу. Також вона зазначила, що застосовувати їх можна у роботі з усіма віковими категоріями.
Спеціально до заходу фахівцями Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки було підготовлено буклет «Використання арт-терапії у педагогічній діяльності», що містить відомості про книги з фонду обласної наукової бібліотеки, де опубліковано матеріали щодо прийомів та методів арт-терапії, які у своїй практиці застосовують провідні психологи та педагоги.
Read more
Творча зустріч з Тетяною Свірською
- Article Details
- Category Новини
11 березня у Миколаївській загальноосвітній школі I - III ступенів № 7 відбулася творча зустріч учнів 1-2 класів з відомою миколаївською поетесою Тетяною Свірською. Захід був організований Інформаційно-ресурсним центром міжнародного партнерства бібліотеки у рамках акції «Миколаїв, що читає» локального проєкту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!».
Тетяна пише як для дорослих, так і для дітей. Її дитячі збірки «Сонячний зайчик» та «Нова казка, або Подорож у Дивне» перемогли на обласному конкурсі «Найкраща миколаївська книга» у номінації «Найкраща книга для дітей». Тетяна за фахом режисер, майже все життя пише вірші, проводить презентації, автограф-сесії, творчі зустрічі у бібліотеках, школах нашого міста.
Поетеса Тетяна Свірська відкрила миколаївським дітям двері у світ поезії та презентувала казку «У світлім-пресвітлім казковому лісі…» та деякі дитячі віршики. Малеча занурилася у дивний казковий ліс та познайомилася з його мешканцями. Діти поговорили про добро і зло, дружбу та друзів та подякували письменниці за цікаві казки та віршики.
Read more
11 березня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» було організоване чергове засідання учасників ігрової сесії англійською мовою
- Article Details
- Category Новини
11 березня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» було організоване чергове засідання учасників ігрової сесії англійською мовою.
Разом з лідерами центру учасники пограли в ігри «Дебати», «Говори одну хвилину про…», «Споріднені слова», «Вгадай слова» та ін.. Відвідувачі змогли покращити свої граматичні та розмовні навички, поповнити словниковий запас англійської лексики. Гості мали змогу практики та удосконалення своїх знань та вмінь з вивчення англійської мови.
Наступна ігрова сесія відбудеться 18 березня о 16.00. Чекаємо на вас, не пропустіть!
Read more
Вшановуючи мужність та героїзм добровольців
- Article Details
- Category Новини
11 березня в Миколаївській ОУНБ відбулась онлайн-презентація виставки інформаційних плакатів «Донбас»: переPROчитання образу», що підготовлена Українським інститутом національної пам’яті та присвячена Дню українського добровольця.
У заході взяв участь директор Миколаївського міського центру підтримки ВПО та ветеранів АТО КУ ММР В. М. Мойсеєв, який один з перших в Україні долучився до створення добровольчих формувань.
Учасники онлайн-заходу ознайомились із маловідомими матеріалами з фондів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Галузевого державного архіву СБУ та документами з Державного архіву Донецької області, які висвітлюють переконливі та цікаві факти з історії заселення степових регіонів і розкривають суть Донбасу як перехрестя багатьох цивілізацій та культур.
Виставка спонукає звільнитися від нав’язаних ідеологічних штампів, інформаційних фейків та зрозуміти, що несумісного з Україною «Донбасу» не існує в реальному просторі людського життя.
Read more
Відкрита лекція «Наукова рецензія як підтримка публікаційного процесу»
- Article Details
- Category Новини
11 березня фахівці бібліотеки в онлайн-режимі прослухали відкриту лекцію «Наукова рецензія як підтримка публікаційного процесу», що була організована ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Лекцію провела доктор наук із соціальних комунікацій, професор, старший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського НАН України, членкиня Президії ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Тетяна Гранчак.
У ході лекції були висвітлені деталі процесу опублікування наукових рукописів, роль рецензента як суб'єкта публікаційного процесу, види рецензування, етика взаємовідносин між рецензентом, автором і редакційною колегією журналу та сфери відповідальності рецензента.
Поради щодо оцінки кожного розділу типової статті дозволили слухачам поглянути на наукові публікації з точки зору рецензента і визначати «слабкі місця» у рукописі, які слід оминати автору. Матеріали лекції допоможуть покращити рівень підготовки наукових публікацій бібліотеки.
Read more
Інформаційна година «Академічна доброчесність: навчання заради успіху»
- Article Details
- Category Новини
11 березня за ініціативою Інформаційно-ресурсного центру міжнародного партнерства у рамках реалізації локального проєкту «Академічна доброчесність» на базі Миколаївської загальноосвітньої школи № 19 було проведено інформаційну годину «Академічна доброчесність : навчання заради успіху». Даний захід був проведений за сприяння амбасадорки мережі EducationUSA у м. Миколаєві, випускниці програми FLEX та волонтерки центру Злати Колесник.
Учасники заходу – учні 11 класу – дізналися про поняття та правові засади академічної доброчесності й плагіату, види та наслідки плагіату, шляхи його уникнення, правила посилання та цитування у різних видах письмових робіт тощо. Також вони переглянули та проаналізували ряд коротких відеороликів з прикладами проявів корупції та плагіату в академічному середовищі та обговорили можливі шляхи боротьби з плагіатом у навчальних закладах України. Окрім того, учні взяли участь в інтерактивній грі за допомогою ресурсу «Kahoot», а найкращий знавець отримав заохочувальний приз від центру «Вікно в Америку».
Зацікавив учасників заходу й аналіз та порівняння основних положень Кодексів честі американських та українських університетів, а також спроба розробити основні положення Кодексу честі своєї школи та основні заходи з академічної доброчесності, які можна організувати.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено