Вівторок, 20 квітня 2021
Німецько-український науково-практичний семінар «Діяльність культурних інституцій: політика та фінансування»
- Article Details
- Category Новини
19-20 квітня директор бібліотеки взяла участь у роботі німецько-українського науково-практичного семінару «Діяльність культурних інституцій: політика та фінансування», організованого ВГО Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut Ukraine. Участь в онлайн-заході взяли понад 60 учасників. Спікери семінару представили теоретичні основи і практичний досвід з питань культурного розвитку та культурного менеджменту. Так, доктор філософії, міжнародний експерт з культурного розвитку, тренер з питань культурного менеджменту, засновник і директор «Мережі культурних інституцій» у Берліні, член правління підрозділу «Освіта і дискурс» Goethe-Institut Патрік С. Фьоль представив огляд культурного розвитку Німеччини у процесі трансформації, зокрема в контексті місця та ролі бібліотек у цих процесах, презентував головні напрямки культурної політики, ключові аспекти фінансування сфер культури, етапи планування культурного розвитку та ін.
Актуальними і корисними були виступи «Бюджетування закладів культури в Україні: основні тенденції, механізми та процедури» від кандидата економічних наук, доцента, експерта з управління державними фінансами та бухгалтерського обліку Наталії Сушко, «Сучасні тенденції державної політики у сфері креативних індустрій в Україні: криза, розвиток, сталість» від державного експерта експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання, креативних індустрій та туризму Міністерства культури та інформаційної політики України Луїзи Мороз та ін.
Read moreЗасідання постійної наукової студії за темою «Науково-дослідницька діяльність як складова іміджу закладів вищої освіти»
- Article Details
- Category Новини
20 квітня на платформі Google Meet відбулося чергове засідання постійної наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Науково-дослідницька діяльність як складова іміджу закладів вищої освіти». Метою заходу було обговорення розвитку науково-дослідницької діяльності у закладах вищої освіти м. Миколаєва.
Участь у заході взяли науковці, викладачі та студенти Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Модератор заходу – заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва – наголосила на актуальності засідання та акцентувала увагу на тому, що заклади вищої освіти формують свій імідж не лише як освітніх, а й потужних наукових установ, що здійснюють науково-дослідну діяльність. Підтвердженням статусності закладів є входження до провідних міжнародних рейтингів, а для науковців – індекси цитування у наукометричних базах даних, таких, як «Web of Science», «Scopus» та ін.
У своєму виступі «Особливості науково-дослідницької діяльності: сучасні виміри» кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського В. М. Ярошенко ознайомила слухачів з особливостями наукових досліджень з питань політології, наголосивши на важливості вивчення суспільних процесів, акцентувала увагу на державних стандартах освітнього ринку, основних критеріях якості освіти та важливості дотримання принципів академічної доброчесності.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено