Вівторок, 17 серпня 2021
Другі поетичні онлайн-читання «Слово і світ Дмитра Креміня»
- Article Details
- Category Новини
17 серпня у рамках реалізації проєкту «Шануймо Поета: Дмитро Кремінь у пам’яті миколаївців» відбулися Другі поетичні онлайн-читання «Слово і світ Дмитра Креміня». Літератори, журналісти, філологи, бібліотекарі, просвітяни Півдня та Заходу нашої країни, що прийняли участь у заході, згадали талановитого митця, відомого поета, есеїста, перекладача, публіциста, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Дepжaвної премії України імені Тараса Шевченка.
Заступник директора з наукової роботи Миколаївської ОУНБ Н. В. Моісеєва відкрила читання та розповіла про роботу, що ведеться закладами культури з вшанування пам’яті видатного земляка. З вітальним словом до учасників звернувся кандидат філологічних наук, доцент, народний депутат України VIII скликання, мовний омбудсмен Т. Д. Кремінь, який наголосив на важливості проведення мистецьких фестивалів, літературних конкурсів та започаткування премій, підтримки вітчизняного книговидання як найдієвішого засібу з популяризації української культури та мови, виховання майбутніх поколінь. Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України В. І. Марущак поділилася власними спогадами про Д. Д. Кременя і думками щодо його творчості, відзначила значення «миколаївського поетичного слова, що об’єднує українців», а також звернула увагу на ту роботу, що проводиться по вшануванню пам’яті колеги членами Національної спілки письменників України та ГО «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини». Подружжя Ребриків – к.ф.н., проректор Закарпатської академії мистецтв Н. Й. Ребрик та український поет і видавець, засновник першого недержавного видавництва «Гражда» І.М. Ребрик, презентували книгу ранньої лірики та віршів «закарпатського циклу» Д. Д. Креміня «З днів шалених», упорядковану ними. Вони також представили нове видання «Сейсмограф вічності: життєві і творчі вертепи Дмитра Креміня», приурочене 30-річчю Незалежності України.
Read more«Книги-ювіляри 2021 року»
- Article Details
- Category Новини
Виявляється, дні народження та ювілеї бувають не тільки у людей, але і у книг. А довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Хороші книги ніколи не старіють –їм дана вічна молодість та оновлення у часі…
17 серпня для відвідувачів Каштанової бібліотеки було проведено пізнавальну годину «Книги-ювіляри 2021 року». Учасники заходу дізналися про маловідомі та цікаві факти зі створення шедеврів світової літератури, таких як «Гамлет» Вільяма Шекспіра, «Звіяні вітром» Маргарет Мітчелл, «Лісова пісня» Лесі Українки. З цими та іншими книгами-ювілярами з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, які читають і перечитують книголюби з усього світу, відвідувачі мобільної бібліотеки ознайомилися на представленій виставці.
Read more
Щиро вдячні за переданий до фонду екземпляр краєзнавчої гри «Миколаївський магнат»
- Article Details
- Category Новини
17 серпня у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація другої, україномовної версії настільної гри «Миколаївський магнат», що була виготовлена у видавництві «Іліон» за ідеєю заступника директора з наукової роботи обласного краєзнавчого музею В.В. Чернявського. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека вітає працівників музею з реалізацією цікавого задуму та висловлює щиру подяку за переданий до фонду бібліотеки примірник гри.
«Миколаївський магнат» – економічна настільна гра-монополія розрахована на 2-4 гравця, в якій вони можуть купувати підприємства і нерухомість, будувати свої власні об’єкти та здавати їх в оренду. Під час гри учасники мають змогу ознайомитися з історичною довідкою до ігрових полів та пройти краєзнавчий квест.
Декілька цікавих фактів про
- усі заклади, що нанесені на ігрову карту насправді існували у місті Миколаєві до 1917 року;
- у грі використовується вигадана ігрова валюта «Миколаївська бона»;
- можливий збіг із реальними історичними постатями не випадковий;
- гра виготовлена з екологічно чистих матеріалів.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено