Вівторок, 26 вересня 2023
Європейський день мов
- Article Details
- Category Новини
«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина».
Йоганн Вольфганг Ґете, німецький філософ і письменник
Щорічно, 26 вересня відзначається Європейський день мов, що був започаткований у 2001 році за ініціативи Ради Європи спільно з Європейською Комісією. Це свято покликане привернути увагу до мовного і культурного різноманіття Європи, котре варто підтримувати, популяризувати та розвивати мовні навички, зміцнюючи та налагоджувати взаєморозуміння між народами.
Цього дня відбуваються заходи, спрямовані на вивчення, передусім малих і рідкісних іноземних мов, мов національних меншин та мігрантів.
Пропонуємо вашій увазі книги з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, що стануть орієнтиром у мовному розмаїтті:
Береза Т. А. Скажи мені англійською (Львів, 2020);
Кастро Родрігес А. Х. Так говорять іспанською (Київ, 2016);
Кучма З. В. Французька мова (Львів, 2018);
Льюїс Б. Вільно за 3 місяці: як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження (Харків, 2018);
Рауш-Дияс Г. Німецька мова за 4 тижні (Тернопіль, 2018);
Таланов О. Українсько-болгарський розмовник (Київ, 2015);
Українсько-польський розмовник (Харків, 2018).
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з представленими виданнями за адресою: вул. Маріупольська, 9.
Read more
Відбувся захід в онлайн-форматі – презентація виставки «Екотуризм: сучасні концепції розвитку»
- Article Details
- Category Новини
Всесвітній день туризму – щорічне свято, що відзначається 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн. В Україні цей день був закріплений Указом Президента Україні від 21 вересня 1998 р. №1047/98 і має назву День туризму, що відзначається також 27 вересня.
26 вересня відбувся захід в онлайн-форматі – презентація виставки «Екотуризм: сучасні концепції розвитку» за участю викладачів і студентів Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету, Херсонського навчально-наукового інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
У представлених виданнях висвітлюються проблеми та перспективи розвитку туристичної індустрії в Україні та світі, теоретичні питання організації екотуризму. Окрему частину експонованих матеріалів складають ілюстровані видання – альбоми й путівники, що знайомлять з найкращими туристичними місцями країни: Національним природним парком «Подільські Товтри», Вижницьким національним природним парком, Дунайським біосферним заповідником та ін.
Read moreДень обласної бібліотеки «Інформаційна підтримка громади в умовах воєнного часу»
- Article Details
- Category Новини
26 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в онлайн-форматі відбувся День обласної бібліотеки за темою «Інформаційна підтримка громади в умовах воєнного часу», орієнтований на викладачів та студентів ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» та Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв.
Захід розпочався з оглядової інформації про важливі аспекти діяльності публічних бібліотек Миколаївської області в умовах воєнного часу. Надалі учасникам було представлено актуальні ініціативи та напрацювання Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, зокрема соціальна ініціатива «Пліч-о-пліч з українським народом: країни, що прихистили наших громадян», що реалізується у партнерстві з Рада національних товариств Миколаївської області, у рамках якої було проведено серію зустрічей, спрямованих на знайомство з історією та культурою 16 країн.
Було висвітлено діяльність розмовного клубу «СловоТворення», учасники якого щосереди вдосконалюють рівень володіння українською мовою та обговорюють актуальні теми задля збагачення лексичного запасу.
Учасники заходу ознайомилися з практикою формування краєзнавчого контенту бібліотечного клубу «БібліоКліо», цікавими «фішками» щодо популяризації видань місцевих авторів.
Read moreКомітет з питань гуманітарної та інформаційної політики пропонує збільшити фінансування на культурні проєкти та книговидання на 2024 рік
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Парламентський комітет вніс низку бюджетних пропозицій щодо фінансування культури у 2024 році. Зокрема, на проєкти, реалізація яких здійснюється за підтримки УКФ, додатково рекомендується виділити 247,2 млн грн.
Також додатково 10 мільйонів гривень пропонується спрямувати на стипендії для підтримки мистецьких дебютів, стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтв, зокрема молодих митців.
Учасники Комітету також рекомендували уточнити назву бюджетної програми, що дозволить наступного року реалізувати програму надання субсидій книгарням та забезпечення сертифікатів для дітей на придбання книг.
У своєму виступі Ростислав Карандєєв підтримав бюджетні пропозиції комітету, що стосуються фінансування Український культурний фонд та Український інститут книги у наступному році, як такі, що повністю відповідають потребам галузі і спрямовані на її підтримку в умовах війни.
Окрім т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, участь у засіданні комітету також взяли представники центральних органів виконавчої влади та ключових інституцій у сфері культури.
Детальніше https://mcip.gov.ua/.../komitet-z-pytan-gumanitarnoyi-ta.../
Read more
Понеділок, 25 вересня 2023
Відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue» на тему «Мотивація – зростання проти фіксованого мислення»
- Article Details
- Category Новини
26 вересня в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека на базі бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue». Спільно зі спікером Бредом Банністером учасники обговорили тему «Мотивація – зростання проти фіксованого мислення». Кожен з учасників висловив думку про те, як мотивація та розвиток можуть допомогти подолати обмеження фіксованого мислення, поділився власним досвідом розширення світогляду та особистісного зростання.
Ми нагадуємо, що англійський розмовний клуб «Dialogue» – це чудова можливість поліпшити свої мовні навички у приємному колі однодумців!
Чекаємо на вас щовівторка о 14.00 за адресою: вул. Маріупольська, 9.
Read more«Іронію, сатиру, щирий сміх в ній Котляревський поєднати зміг»
- Article Details
- Category Новини
У 2023 р. виповнюється 225 років з часу виходу першого видання «Енеїди» Івана Котляревського - першої пам’ятки українського письменства, укладеної розмовною українською мовою. Цінність цього твору полягає у тому, що автор зобразив яскравий національний колорит, різнобічно змалював життя усіх верств суспільства XVIII ст., і передусім козацтва, боротьбу за державність.
У фонді Музею книги Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотеказберігаються примірники «Енеїди» різних років видання – від рідкісних і цінних ХІХ ст. і до сучасних.
На особливу увагу заслуговує подарункове видання, що надруковане в видавництві Корбуш (Київ, 2010) накладом лише 100 примірників.
Кожен примірник цього видання виготовлений вручну за оригінальною французькою технологією XVIII ст. Обкладинка виконана з високоякісної палітурної шкіри із золотим тисненням. Обріз тристоронній шліфований і позолочений. Форзац прикрашений шовковим муаром. Книга зберігається у спеціальному коробі з коркового дерева.
Ілюстрації, майстерно виконані художницею Оксаною Тернавською, якій вдалося створити особливий барвистий світ, населений людьми, міфічними героями, павами, русалками. І тому книга виглядає як яскравий фільм, персонажі якого прийшли до нас з глибин віків.
Запрошуємо відвідати Музей книги за адресою: вул. Маріупольська, 9, ІІ поверх, каб. 51.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено