П'ятниця, 05 квітня 2024
Четвер, 04 квітня 2024
1974 об'єкти культурної інфраструктури зазнали пошкоджень чи руйнувань через російську агресію
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Станом на 25 березня 2024 року збитків зазнали 1974 заклади культури без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 321 – знищені (16,3%).
Загалом постраждали:
-клубні заклади – 951;
-бібліотеки – 705;
-заклади мистецької освіти – 151;
-музеї та галереї – 114;
-театри, кінотеатри та філармонії – 3;
-парки, зоопарки, заповідники – 14.
-цирки – 3;
Найчисельнішою групою закладів культури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади. Це 48,2% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.
Загально найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура отримала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та м. Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.
Read moreБібліотека висловлює щиру подяку Юрію Мініну за передані в дар науково-популярні видання
- Article Details
- Category Новини
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека висловлює щиру подяку доброму другу бібліотеки – миколаївському письменнику, журналісту, видавцю Юрію Мініну за передані в дар науково-популярні видання, що стануть у нагоді науковцям, викладачам та студентам, усім, хто цікавиться журналістикою, історією та культурою України.
Знайомимо вас, шановні читачі, більш детально з книгами.
Збірник «Мені погано, коли мовчу: Журналістика незалежної України. Частина 2» (Київ: ПАЛИВОДА А. В., 2020) – це 30-річна медійна ретроспектива України через відверті інтерв’ю відомих журналістів і журналісток, які провела співавторка мультимедійного спецпроекту «Детектор медіа» «Журналістика незалежної України: перші 25 років» Олена Холоденко. Серед тих, хто ділиться спогадами, міркуваннями та мріями з читачами – Юлія Мостова, Віталій Портников, Андрій Куликов, Ігор Померанцев, Зураб Аласанія, Мирослава Гонгадзе, Наталія Лигачова, Соня Кошкіна, Валерій Калниш, Севгіль Мусаєва, Єфрем Лукацький, Анастасія Станко та інші. Інтерв'ю маркуються датою їх публікації – для розуміння часового контексту й подаються мовою оригіналу.
Підручник професора, лауреата премії Ars legendi 2017 року Клауса Маєра «Журналістика» (Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2022) поєднує як практичні, так і теоретичні засади журналістської професії. З одного боку, автор розглядає проблеми журналістики як фаху, але детально зупиняється й на науці про журналістику. Переклад із німецької мови Віталія Климченка та Володимира Олійника.
Read moreОтримано декілька посилок по Всеукраїнському проєкту «Вільні читають – українською!»
- Article Details
- Category Новини
На цьому тижні отримали декілька посилок по Всеукраїнському проєкту «Вільні читають – українською!» від Комунальний заклад "Джулинська публічна бібліотека" Гайсинського району Вінницької області та дитячого садка № 8 «Вишиванка» з міста Володимир Волинської області.
Це 85 примірників дитячої і художньої літератури, яку ми найближчим часом передамо до постраждалих бібліотек Миколаївської області.
Дякуємо за вашу небайдужість!
#Вільні_читають_українською_Миколаївщина
#даруй_книгу #читатимодно #читайукраїнською
Уповноважений із захисту державної мови
Міністерство освіти і науки України Єдині
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read more
Лауреат Нобелівської премії 1926 р. Грація Деледда (1871-1936)
- Article Details
- Category Новини
Лауреат Нобелівської премії 1926 р. – італійська письменниця Грація Деледда (1871-1936) належала до веристів – письменників, що відображали в своїх творах соціально-психологічні конфлікти італійського суспільства.
Г. Деледда народилася на острові Сардинія в містечку Нуоро. вона не здобула систематичної освіти, закінчила лише початкову сільську школу. У 8-річному віці Деледда написала свої перші вірші та оповідання, засновані на місцевому фольклорі. У 15 років її перше оповідання «Сардинська кров» було опубліковано у журналі в Римі.
У 1892 р. роман «Квітка Сардинії» отримав теплий відгук читачів Італії. Наступний роман письменниці «Чесні душі» (1895) підтвердив її європейську славу – був перекладений кількома мовами.
У 1900 р. Г. Деледда оселилася в Римі, де щороку писала по роману. Один із визначних романів раннього періоду творчості Деледди – «Еліас Портолу» (1903). А романи «Тростини на вітрі» (1913) та «Мати» (1920) засвідчили, що в її особі італійська література має майстра європейського рівня.
Грація Деледда відома як автор збірки новел «Сопілка у лісі» (1923), «Запорука любові» (1926) та багатьох інших творів.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено