Понеділок, 20 травня 2024
«Роду криниця віща»: традиційно на Тарасовій Горі у Каневі відбувся підсумковий етап творчого конкурсу
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
Цьогоріч конкурс зібрав майже 200 учасників у різних вікових категоріях і мистецьких царинах. Конкурсанти представили Черкащину, Чернігівщину, Київщину, Львівщину, а також Словаччину та Німеччину. Конкурс набув статусу Міжнародного. 60 учасників стали переможцями. Кращі твори, як і щороку, згодом надрукують окремою збіркою.
У програмі нагородження конкурсантів були майстер-класи від черкаських письменниць Ганни Клименко-Синьоок та Катерини Вербівської, працівників Заповідника Тетяни Ярмош та Олексія Шевченка, цікаві змістовні екскурсії музеєм Тараса Шевченка та територією меморіалу, покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.
Детальніше:
https://mcip.gov.ua/.../rodu-krynyczya-vishha.../
Read more
Неділя, 19 травня 2024
180 років від дня народження живописця, педагога, громадського діяча Миколи Івановича Мурашка
- Article Details
- Category Новини
20 травня виповнюється 180 років від дня народження живописця, педагога, громадського діяча Миколи Івановича Мурашка.
Митець народився в місті Глухові на Чернігівщині (нині Сумщина), у сім'ї різьбяра іконостасів. Інтерес до малювання проявився в нього ще в дитинстві, коли він збирав і копіював картинки з книг, робив самостійні малюнки.
Славу митцю приніс створений ним літографічний портрет Тараса Шевченка, що став не тільки творчою вдачею Мурашка, а й одним із найяскравіших і високохудожніх зображень великого поета в українському мистецтві.
Однак пріоритетом Миколи Мурашка була педагогічна діяльність. Митець застосовував прогресивні методи підготовки учнів, в основі яких - вимоги малювання з натури, суворого дотримання принципу «від легкого - до складнішого», забезпечення індивідуального підходу до кожного учня, всебічної художньої освіти, органічного поєднання спеціальної та загальноосвітньої підготовки.
Read moreПродовжуємо знайомити вас з прекрасними виданнями від Українського інституту книги
- Article Details
- Category Новини
Друзі, ми продовжуємо знайомити вас з виданнями, отриманими від Український інститут книги. Сьогодні – чергова партія дитячих книжок!
Видання Остапа Українця «Коротка історія української літератури: мальопис» (Київ : Видавництво «Видавництво», 2023) – це спроба стисло, але ґрунтовно, смішно та цікаво розповісти дітям про тисячолітню історію української літератури. Формат мальопису надає можливість подивитись на історію іншими очима. Це своєрідний комікс, що робить сприйняття інформації простішим для розуміння дітей та підлітків.
Незважаючи на невеликий обсяг книги, всього 80 сторінок, вона охоплює періоди від прийняття християнства і до першої половини двадцятого століття. Текст доповнюють яскраві ілюстрації Юлії Вус та Івана Кипібіди.
Книга «Nominka. Українські імена світової історії» від Варки Прощі (Київ : Моя книжкова полиця, 2023) розповідає про 25 вихідців з України, які змінили світ своїми досягненнями. Це люди з різних історичних епох. Деяких ми знаємо з підручників по історії чи літератури (Іван Піддубний, Ігор Сікорський, Віра Холодна, Григорій Сковорода), а про декого не чули взагалі (Джек Палланс, Іоан Герг Пінзель, Соня Де Лоне)! Хтось із них визнаний філософ, відомий мандрівник, художниця, співачка, актор, архітектор, творіннями якого світ захоплюється й нині…
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено