Вівторок, 04 червня 2024
Відбулася вулична акція «Мрії, що залишились у вічності»
- Article Details
- Category Новини
4 червня, згідно з постановою Верховної Ради України від 01 червня 2021 року № 1490-ІХ, щорічно, в Україні на державному рівні вшановується пам'ять дітей, які загинули внаслідок російського вторгнення.
Біль за кожним загубленим життям не втамують жодні слова. Втрачати співгромадян – важко, та найстрашніше те, що держава-терорист росія забирає життя у тих, хто навіть не встиг його сповна почати. Сотні маленьких українців мали змінити цей світ, але війна передчасно обірвала їхні долі, і це – наш вічний біль.
З початку збройної агресії щонайменше 19 505 дітей примусово депортовані на територію держави-агресора, 1914 постраждали в Україні й понад 1383 дістали поранення різного ступеня тяжкості та 554 дітей загинули, внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації (За інформацією порталу «Діти війни»)
Найбільше постраждало дітей у таких областях: майже тисяча в Донецькій та Луганській областях, більше трьохсот у Харківській, більше сотні дітей постраждало в кожній з областей: Херсонській, Дніпропетровській, Київській, Запорізькій.
З початком повномасштабного вторгнення на території Миколаївської області постраждало 107 дітей й назавжди обірвалося життя 20 діток.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека спільно з Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека вшанували пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України під час вуличної акції «Мрії, що залишились у вічності».
Read more
Понеділок, 03 червня 2024
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1946 р. Герман Гессе (1877-1962)
- Article Details
- Category Новини
Лауреат Нобелівської премії з літератури 1946 р., німецький письменник Герман Гессе (1877-1962) – один із найвидатніших авторів філософських романів XX ст.
Г. Гессе народився у містечку Кальві, що на півдні Німеччини. Освіту отримав у теологічній семінарії. Майбутній письменник захоплювався музикою, освоював також китайську релігію і філософію – даосизм.
З 1895 р. Гессе працював учнем продавця книг у Тюбінгені, пізніше торгував книгами та антикваріатом у Базелі. Його ранні поезії та оповідання знайшли позитивні відгуки відомих літераторів й читачів і він відмовився від книжкової торгівлі та оселився як вільний художник у Ґайєнгофені біля Боденського озера.
Серед ранніх творів автора на особливу увагу заслуговують: роман «Петер Каменцінд» (1904) та оповідання «Під колесом» (1906) – обидва частково автобіографічні. У 1911 р. Гессе вирушив у подорож на Схід і свої враження відобразив у циклі оповідань і нарисів «Із Індії» (1913).
Read moreЯк захистити своє право на мову та отримувати отримувати інформацію чи послуги українською мовою в усіх сферах життя?
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
"Простір свободи" - рух добровольців розробив порадник, який допоможе знайти відповідь на це запитання. Це покрокова інструкція, яка розповідає про те, що може зробити будь-який громадянин для контролю за виконанням закону про мову і захисту свого права на отримання інформації і послуг українською.
Порадник описує алгоритм дій у разі виявлення порушень у сфері послуг, освіті, державних установах та інших випадках.
За допомогою гіперпосилань і QR-кодів читаючи порадник можна швидко перейти до законодавчих та судових актів, інформаційних матеріалів, електронних форм скарг на порушення закону.
Завантажити порадник «Як захистити право на мову?» — за посиланням:
https://prostirsvobody.org/.../Poradnyk-Pravo-na-movu.pdf
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено