Понеділок, 01 липня 2024
Міжнародний день анекдоту та жартів
- Article Details
- Category Новини
Як швидко плине час… Здавалось би тільки нещодавно ми зустрічали Новий рік, а вже промайнуло півроку й настало 1 липня. На душі стає трішки сумно, але все ж таки залишаймося на позитиві тим більше, що саме сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день анекдоту та жартів.
«Зараз не час для жартів», «в країні війна», – скажете ви, але медики говорять, що «сміх – це найкращі ліки». І хоч гумором не можна лікувати хвороби, проте він здатен поліпшити ментальне здоров'я людини. «Щоб не плакать, я сміялась», – говорила відома українська поетеса Леся Українка. Тож дослухайтесь до цієї поради та жартуйте, розбавляючи сміхом сльози, страх, відчай та тривоги, щоб залишатися психологічно стабільними у будь-якій ситуації.
Аби зарядитися позитивом, вивчити нові чи згадати добре забуті старі жарти, пропонуємо завітати у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека, де на вас чекають книги відомих або не дуже українських авторів гумористичного жанру.
Серед безлічі сміхотворів особливу увагу звертаємо на семибарвну гумористичну збірку з серії «Антологія українського анекдота» від харківського Видавництво Фоліо. Ці дотепні народні усмішки були дбайливо зібрані, оброблені та упорядковані Олексієм Кононенком в сім тематичних книг: «Жіноча і чоловіча логіка: житейські історії», «Ні пуху, ні луски!: анекдоти про мисливців і рибалок», «Жезлом по бамперу: анекдоти про тих, хто в дорозі і в міліції», «Чоловіче чтиво: комедії з елементами драми», «Здоровенькі будьмо!: рецепти на всі випадки життя, дієва профілактика усіх на світі захворювань», «Куми та куски: анекдоти давні і сучасні», «Все-всі-вся: анекдоти про маленьких і великих, зубатих і вухатих, культурних і спортивних, а також суспільно-активних».
Читайте та посмійтеся на здоров'я!
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДати #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Read more
Фотозвіт про роботу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки за червень 2024 року
- Article Details
- Category Новини
Друзі!
Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Дізнайтесь, які важливі події і заходи відбулися у бібліотеці протягом місяця. Залишайтеся завжди на інформаційній хвилі разом з нами!
Read more
Відбувся круглий стіл «Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй»
- Article Details
- Category Новини
1 липня директорка Вікторія Агаркова та заступниця з наукової роботи Наталія Моісеєва Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека взяли участь у роботі круглого столу «Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй», що відбувся на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я Олени Зеленської «Ти як?» за сприяння НГО Ресурсний центр та UHF, ГО «Здорове суспільство», ГО «Сильні разом». Мета заходу – об'єднання зусиль місцевої громади у підтримці ментального здоров’я населення та протидії насильству.
Серед учасників круглого столу були представники влади та громадських організацій, фахівці соціальних служб, медицини, освіти та культури. Тож обговорювалися різні аспекти можливих проявів насилля у суспільстві з прикладами у різних сферах діяльності.
З результатами діяльності у рамках підтримки ментального здоров’я в Миколаївській області, зокрема можливостями отримання кваліфікованої допомоги у випадках насильства, учасників круглого столу ознайомили Руслана Омелянчук, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Олени Зеленської «Ти як?» в Миколаївській області, позаштатний радник голови Миколаївська обласна державна адміністрація з питань ментального здоров’я та Оксана Єльчієва, директор Департамент соціального захисту населення Миколаївської ОДА. Представники відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції розповіли про заходи протидії насильству під час викликів на місце події. Під час дискусії обговорювалися різні форми насильства (психологічне, фізичне, економічне, сексуальне), фактори, що породжують негативні явища у сучасному суспільстві, питання відповідальності за насильство, наявні та потенційні ресурси щодо підтримки ментального здоров’я. Усі учасники заходу отримали корисні інформаційні матеріали.
Read moreГумористичні посиденьки «Жменя сміху всім на втіху»
- Article Details
- Category Новини
1 липня працівники Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека в рамках соціальної ініціативи «Візит розради» завітали до Міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Центрального району, де провели гумористичні посиденьки «Жменя сміху всім на втіху» з нагоди Міжнародного дня анекдоту та жартів.
В дружній атмосфері присутні ознайомилася з історією свята та дізнались про користь сміхотерапії, слухали пісні та дивилися веселі відео про малечу, а ще розповідали анекдоти, згадували гуморески Павла Глазового, малювали з заплющеними очима й проявляли кмітливість у веселій вікторині.
Родзинкою свята стала представлена семибарвна книжкова серія «Антологія українського анекдоту» та безпрограшна жартівлива лотерея з призами.
Read moreНеділя, 30 червня 2024
220 років з дня народження Жорж Санд
- Article Details
- Category Новини
1 липня минає 220 років з дня народження епатажної французької романістки, що кинула виклик суспільству XIX століття – Жорж Санд (справжнє ім'я – Амандіна Аврора Люсіль Дюпен, у шлюбі Дюдеван).
Народилась майбутня письменниця спекотного літнього дня 1804 року в родині шляхетних нащадків династії Саксонських. Рано втративши батька й покинута мамою, дівчинка виховувалась суворою але люблячою бабусею, графинею Дюпен. Вже з дитинства Аврора проявляла бунтарський характер та впертість, відмовляючись робити те, що вважала неправильним. Завдяки аристократичному вихованню, дівчина виросла добре освіченою: з гарними манерами, чудовими літературно-мистецькими смаками, твердою силою волі та власними поглядами на життя. Вона мріяла бути вільною і незалежною, а ще стати відомою письменницею, чого згодом й досягла.
У 1831 році вийшов друком її роман «Роза і Бланш», написаний у співавторстві з журналістом Жулем Сандо. А вже за рік, у 1832 році, Аврора публікує одразу три власних романи під псевдонімом Жорж Санд – «Індіана», «Валентина» та «Мельхіор». Згодом були «Маркіза», «Консуело», «Графиня Рудольштадт» та ще багато захопливих творів, що мали шалений читацький успіх та принесли їй світове визнання.
Ставши модною тогочасною авторкою, Жорж Санд виступала за рівноправ'я жінок та чоловіків, проявляла вільні погляди на кохання, обожнювала вбиратися в чоловічий одяг й курила сигарети. Така імпозантна поведінка мисткині викликала в тогочасного паризького бомонду, одночасно обурення, осуд, цікавість та захват.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено