Субота, 06 липня 2024
П'ятниця, 05 липня 2024
Всесвітній день смаженої курки
- Article Details
- Category Новини
Друзі, 6 липня відзначається Всесвітній день смаженої курки!
Нещодавно, 1 липня, святкували Міжнародний день курячих крилець, а вже 6 липня – Всесвітній день смаженої курки. У багатьох культурах смажена курка є не просто стравою, а символом сімейних зібрань, теплоти та гостинності.
Звідки ж походить сам вислів «смажена курка»? Він ще у 1830-х рр. зустрічається в американських кулінарних книгах. І саму ідею святкувати запропонували теж американці.
Всесвітньовідомий британський кулінар Джеймі Олівер часто використовує саме курку в своїх кулінарних шедеврах. Адже з курки можна приготувати безліч страв, експериментуючи з соусами, начинками та гарнірами. Для тих, хто хоче по-справжньому отримувати задоволення від приготування їжі та прагне стати шеф-кухарем на власній кухні пропонуємо такі видання з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека: Дж. Олівер «Готуємо з Джеймі: як стати найкращим кухарем» (Львів : Видавництво Старого Лева, 2018), Дж. Олівер «Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі» (Львів : Видавництво Старого Лева, 2016). І не забутьте про книгу С. А. Мірошніченко «Колекція кулінарних насолод» (Донецьк: БАО, 2013).
Відчути справжній смак життя допоможе добре приготовлена смажена курка. Головна героїня роману Елізабет Ґілберт «Їсти, молитися, кохати» (Львів : Видавництво Старого Лева, 2017) подорожує, їсть кожного дня в новому місці і відкрита до нових знайомств і нових емоцій: «…В одній з таких тратторій (тратторія – це невеликий італійський ресторан) Ліз покуштувала смаженого курча, асорті з брускетти і пасту з сиром».
Read moreГалина Лозко «Правослов. Молитви до рідних Богів». Богословське»
- Article Details
- Category Новини
Друзі, ділимося з вами радісною новиною! В цьому році добрий друг нашої бібліотеки, доктор філософських наук, етнолог-релігієзнавець, публіцист, член Національна спілка письменників України НСПУ Галина Лозко видала книгу «Правослов. Молитви до рідних Богів». Богословське». Видання вийшло друком у видавництві «Іліон» і вже маємо його на полицях Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Що таке правослов? Первісне значення за уявленнями наших Пращурів означало одну з трьох сфер Буття – найвищу Божественну сферу. Від давнього кореня прав утворилося багато слів, в т.ч. правда, правило, правосуддя тощо.
У книзі з багатьох різних джерел авторка по крупинках зібрала молитви і священні слова, якими наші Пращури зверталися до своїх рідних Богів і духовних Сил. На велике переконання пані Галини, настав час повернутися до істинних природних цінностей свого народу. Цьому допоможе і сприятиме дана збірка.
Молитви у книзі згруповані за призначенням та потребою, зокрема – урочисті, щоденні, лікувальні. Також є роз’яснення та коментарі авторки щодо правослова, рідновірів, Кола Сварожого.
Рекомендуємо до читання науковцям, філософам, релігієзнавцям, етнологам, викладачам і студентам, а також широкому колу читачів, яких цікавить питання етносу та історія релігії.
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено