Четвер, 05 грудня 2024
Міжнародний день волонтерів
- Article Details
- Category Новини
Щороку 5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів. Цей день, був започаткований в 1985 році ООН, щоб визнати важливість волонтерської діяльності та відзначити тих, хто безкорисливо допомагає іншим.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала для вас невеликий матеріал про волонтерство і його значення в нашому житті.
Слово «волонтер» у перекладі з англійської означає «добровільний помічник». Волонтери — це люди, які безкоштовно допомагають там, де їхня допомога справді потрібна: в дитячих будинках, притулках, інтернатах, будинках для людей похилого віку. Вони доглядають хворих, допомагають старшим людям, займаються ремонтом або просто складають компанію тим, хто цього потребує.
Волонтерський рух став популярним після Першої світової війни. Перший волонтерський проєкт був організований у 1920 році у Франції, коли молодь з Німеччини та Франції разом відновлювала ферми, зруйновані під час війни. З того часу волонтерство почало поширюватися світом.
В Україні волонтерський рух почав набирати обертів у 90-х роках, а вже 2003 року волонтерство офіційно визнали в країні. Однак, справжній «спалах» волонтерства відбувся в 2014 році, під час Революції гідності та війни на Сході, коли волонтери стали невід’ємною частиною підтримки армії та громадян у складні часи.
Сьогодні, коли наша країна переживає війну, роль волонтерів надзвичайно важлива. Українські волонтери - це тисячі людей, які знаходять необхідні речі для армії, допомагають переселенцям, організовують різні ініціативи, збирають гроші, купують тепловізори, дрони, медичне обладнання, плетуть маскувальні сітки, готують їжу для військових та цивільних. І це лише мала частина того, що вони роблять.
Read moreОльга Донеччанка «Все буде добре, побратими»
- Article Details
- Category Новини
Книга Ольги Донеччанки «Все буде добре, побратими» (Львів: Видавництво "Апріорі", 2024), присвячена незвичайній долі Івана Баранича («Шкіпера»), старшого стрільця І десантно-штурмового батальйону, який загинув 5 липня 2022 р. під час виконання бойового завдання поблизу с. Спірне на Донеччині.
Це видання - чергове надходження від Український інститут книги, що його отримала Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек нашої області.
Письменниця, спираючись на спогади рідних і близьких людей, вчителів та побратимів, написала цю книгу аби зберегти пам’ять про Івана. У виданні описано події останнього дня життя полеглого воїна: жорстокі безперервні бої та його переживання, що тісно переплітаються зі спогадами з дитинства, які виринали в пам’яті в миті відносного затишшя на фронті.
Ця книга свого роду реквієм, який буде нагадувати наступним поколінням про подвиг молодого воїна, який віддав своє життя за свободу України: «… Потрібно закарбувати подвижництво Івана Баранича та його побратимів у славі! Адже допоки герої живуть у книгах, фільмах і піснях, вони залишаються в нашій пам’яті – а, значить, поряд із нами...», – наголошує авторка. Видання доповнено фото з архіву сім’ї загиблого героя.
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
#УІК #МиколаївськаОУНБ #КультурноМистецькийПроєкт2024
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #читатимодно #читайукраїнською #люблючитати
Read more
«Зі смартфоном на «ти»: опановуємо базові функції»
- Article Details
- Category Новини
3 та 5 грудня в Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека пройшли заняття навчальних курсів «Зі смартфоном на «ти»: опановуємо базові функції» у рамках діяльності Університету третього віку.
Тренери надали учасникам заняття різноманітну інформацію щодо того як оперативно перенести контакти з одного телефону до іншого, як зазирнути до телефонної книги та чатів смартфону, не перериваючи при цьому розмови, як здійснювати відеодзвінки. Присутні дізналися про мобільний Інтернет та розібралися як під’єднатися до Wi-Fi мережі, що є сучасною технологією бездротового доступу до всесвітньої павутини.
Окрім того, учасники заняття отримали корисні поради щодо того, як зробити гарні фото та відео камерою смартфона, взяли собі на замітку декілька лайфхаків щодо її налаштувань, а також навчилися видаляти непотрібні фото і відео з галереї, щоб не перезавантажувати пам’ять телефону, сортувати фото та об’єднувати їх в альбоми.
Весь теоретичний матеріал, наданий тренерами під час заняття, присутні закріпили, виконуючи практичні завдання.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено