Неділя, 02 лютого 2025
Комплект листівок «Городище Дикий Сад»
- Article Details
- Category Новини
Спираючись на археологічні дослідження, Городище Дикий Сад можна охарактеризувати як одну з визначних археологічних пам’яток епохи фінальної бронзи Півдня України. І сьогодні мабуть немає в Миколаївській області жодної людини, яка б не знала про це унікальне місце.
Першовідкривачем городища є Ф. Камінський, який упродовж багатьох років збирав і вивчав матеріали стародавніх поселень на Миколаївщині. Відомо, що 15 серпня 1927 р. ним було зафіксовано перші матеріальні свідчення існування Дикого Саду. В сучасний період розкопки на цій території проводить археологічна експедиція лабораторії археології та етнології імені Володимира Станка катедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили під керівництвом відомого миколаївського археолога К. Горбенка.
До вашої уваги своєрідний літопис від давнини до нашого часу – комплект листівок «Городище Дикий Сад», що надихнуть на очікування теплих літніх днів та познайомлять з історією рідного міста. Комплект вийшов друком у 2024 р. у видавництві Ирина Гудым та містить 36 листівок зі світлинами та зображеннями реконструкцій, зроблених О. Кремком, С. Стужуком, О. Горбенком, В. Панковським, С. Пустоваловим у різні роки досліджень. Чудово, коли такі колекційні комплекти можна мати вдома, або ж запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека для ознайомлення.
Також нагадуємо, що стародавні предмети, знайдені археологами, зберігаються в Миколаївський обласний краєзнавчий музей. А от прочитати про них та більш детально заглибитись в тему завжди можна у затишних залах нашої бібліотеки.
До зустрічі!
#Книжкові_Новинки_МОУНБ #Книжкові_Дарунки_МОУНБ #даруй_книгу
Read more
Субота, 01 лютого 2025
Іван Павлович Пулюй
- Article Details
- Category Новини
Іван Павлович Пулюй – український вчений, винахідник, громадський діяч, автор близько 50 наукових і науково-популярних праць з фізики та електротехніки українською, німецькою та англійською мовами.
З нагоди його 180-річчя від дня народження пропонуємо ознайомитися з виданням з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Кандидат історичних наук Ігор Шаров у книзі «Вчені України : 100 видатних імен» (Київ : Видавничий дім «АртЕк», 2006) знайомить з біографіями та творчістю відомих українських науковців, роботи яких вважаються національним надбанням нашої держави. Однією з таких неординарних особистостей був Іван Пулюй, геніальні ідеї якого випередили час, а технічні розробки стали основою для винаходів, що змінили світ.
Нарис «Пулюй Іван Павлович: загадкові промені», що присвячений видатному українському фізику розповідає про життєвий шлях та наукові досягнення видатного вченого, на долю якого випало багато випробувань. Під час навчання Іван Павлович довго шукав свій шлях у науці, захоплюючись різними точними науками. А от зупинився на фізиці та електротехніці, яким згодом присвятив свої численні наукові праці. Окрім наукової та педагогічної роботи Іван Пулюй займався ще й громадською діяльністю. Незважаючи на те, що майже усе життя прожив в Австрії та Чехії, Іван Павлович активно публікував статті на захист української мови та виступав у роки Першої світової війни за відродження української державності.
Долучайтесь до читання!
#Календар_МОУНБ #Свята #ВизначніДні #Вітання #Календар #ВизначніДати #Відзначаємо
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено