травня 2018
Четвер, 31 травня 2018
Корекційно-реабілітаційна робота з дітьми з інвалідністю
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
«Найважливіші ліки –
це ніжна любов і турбота.»
Мати Тереза
Створення сприятливих умов для гармонійного розвитку дітей з інвалідністю – завдання держави і суспільства. Наразі більшість країн здійснює перебудову власної системи допомоги особам з психофізичними порушеннями та дітям з інвалідністю відповідно до ратифікованих міжнародних нормативних документів, кардинально змінивши стратегію її реалізації. Головним для майбутньої інтеграції і соціалізації дітей з інвалідністю є сучасна базова та професійна освіта.
Одним із сучасних ціннісних орієнтирів у світі є особистісний підхід до забезпечення не лише рівних прав всім учасникам освітнього процесу, а, передусім, рівних можливостей.
Запровадження інклюзивної освіти є одним із пріоритетних завдань у галузі вітчизняної освітньої політики. Пропонуємо ознайомитися з виданнями, що допоможуть зрозуміти проблеми дітей з інвалідністю та покращать роботу з ними.
Read more«Такі давні, такі знайомі: пристрої ХХ століття»
- Article Details
- Category Новини
Бібліотека продовжує цикл заходів у рамках проекту «Новий погляд на знайомі речі», що покликаний популяризувати літературу 1950-80-х років. «Такі давні, такі знайомі: пристрої XX століття» – таку назву мав черговий захід проекту, що відбувся 31 травня.
XX століття – це період численних науково-технічних відкриттів практично у всіх сферах науки, завдяки яким сучасне життя стало більш комфортним, а виконувати різноманітні завдання стало набагато швидше та простіше. Бібліотекарі познайомили відвідувачів з історією відкриття таких пристроїв, як телевізор, магнітофон, фотоапарат. Перш ніж набути звичного нам вигляду ці прилади пройшли довгий шлях розвитку і вдосконалення. Також дізналися відвідувачі і про еволюцію обчислювальної техніки від стародавнього абака до сучасного потужного комп’ютера.
Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка «Визначні відкриття ХХ століття», де представлені видання 1950-80-х рр. XX ст. про винаходи, що раз і назавжди змінили життя людини. Книжкова експозиція була доповнена кіноапаратом «Светлячок», фотоапаратом «Электро», діапроектором «Спутник-2» та ін., завдяки чому відвідувачі могли порівняти їх із сучасними цифровими аналогами.
Read moreВідкриття нового сезону «Запрошуємо до Каштанової бібліотеки»
- Article Details
- Category Новини
05.06.18 р.
11.00 Відкриття нового сезону «Запрошуємо до Каштанової бібліотеки»
06.06.18 р.
11.00 Літературна подорож
«Золота хвиля українського слова»
07.06.18 р.
11.00 Година знань
«Календарні звичаї та традиції українців»
12.06.18 р.
11.00 Інформаційна година
«Збережемо природу Землі разом»
13.06.18 р.
11.00 Урок гарної поведінки
«Поспішаймо творити добро»
14.06.18 р.
11.00 Майстер-клас «Паперові фантазії»
19.06.18 р.
11.00 Пізнавальна краєзнавча гра
«Мандруємо Миколаєвом»
Read more
Семінар-тренінг за темою «Інформаційно-бібліографічна діяльність публічної бібліотеки»
- Article Details
- Category Новини
В останнє десятиліття змінюється соціальна роль бібліотеки, її функції і напрямки діяльності, що зумовлено соціально-культурними і технологічними факторами. Нових підходів та оновлених форматів роботи у сучасному комунікаційно-інформаційному середовищі потребує й такий важливий напрямок роботи бібліотеки, як бібліографічна діяльність.
З метою підвищення професійних компетенцій бібліотечних фахівців 31 травня 2018 р. у бібліотеці відбувся семінар-тренінг «Інформаційно-бібліографічна діяльність публічної бібліотеки» для бібліографів та бібліотекарів обласних, міських, районних бібліотек та публічних бібліотек ОТГ Миколаївської області. Участь у заході взяли 24 особи.
Захід відкрила заступник директора з наукової роботи Моісеєва Н.В., яка у своєму виступі окреслила сучасні підходи до бібліографічної діяльності бібліотек.
У рамках семінару-тренінгу фахівцями обласної бібліотеки було проаналізовано звітну документацію бібліотек щодо інформаційно-бібліографічної діяльності в цілому, а також окремих її напрямків, а саме: довідково-бібліографічного обслуговування, ведення довідково-бібліографічного апарату, краєзнавчої та видавничої діяльності. Учасникам було надано практичні консультації щодо ведення традиційних краєзнавчих каталогів, краєзнавчих електронних баз даних та зведеного корпоративного каталогу районних ЦБС. Важливим акцентом сучасної інформаційно- бібліографічної діяльності є використання інформаційних технологій у бібліографічному обслуговуванні користувачів. Учасникам були представлені кращі напрацювання вітчизняних та зарубіжних бібліотек, зокрема щодо організації віртуальних служб та ефективних форматів бібліографічного інформування. Фахівцями з інформаційних технологій були надані рекомендації щодо структури та контенту бібліотечного web-сайту та практичні поради щодо використання соціальних мереж як інструменту іміджевого позиціонування бібліотек. На завершення учасники заходу отримали індивідуальні консультації фахівців обласної бібліотеки.
Read moreПро обласний конкурс професійної майстерності публічних бібліотек (сільських) районних централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад «Бібліотека – орієнтир року»
- Article Details
- Category Новини
Організаторами обласного конкурсу «Бібліотека – орієнтир року» є управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та громадське об’єднання «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації».
Метою Конкурсу є: формування успішного іміджу сільських бібліотек-філій районних централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад області, популяризація інноваційних підходів у бібліотечній діяльності, підвищення ефективності та якості інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів та інше.
Конкурс проводиться щороку з 15 травня по 15 серпня за такими номінаціями: «Подія року»; «Інновація року»; «Інтер’єр року».
Участь у Конкурсі підтверджується поданням заявки на участь на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Довідки за телефоном: (0512) 37-31-09.
Підсумки Конкурсу оприлюднюються на офіційних веб-сайтах Бібліотеки, управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації та громадського об’єднання «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації».
Read moreСереда, 30 травня 2018
Круглий стіл «Історико-культурна спадщина Миколаївщини: збереження, примноження та популяризація»
- Article Details
- Category Новини
30 травня у рамках Року охорони культурної спадщини в Україні та до Всеукраїнського дня краєзнавства у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства відбулося засідання круглого столу «Історико-культурна спадщина Миколаївщини: збереження, примноження та популяризація». Участь у заході взяли науковці, краєзнавці та слухачі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
З вітальним словом до учасників звернулася заступник директора з наукової роботи Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Моісеєва Н. В., яка представила учасників круглого столу та побажала плідної роботи.
У своїй доповіді доктор історичних наук, директор Державного архіву Миколаївської області Левченко Л. Л. зупинилася на діяльності Державного архіву Миколаївської області у питаннях щодо збереження документів з історії населених пунктів регіону, веденні електронного документообігу в державних установах та досвіді організації архівного зберігання в інших країнах. Вона закликала учасників засідання до збереження історико-культурної спадщини та популяризації краєзнавчих розвідок у районах.
Кандидат історичних наук, доцент кафедри філософської освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Волос О. В. розповіла про краєзнавчі дослідження представників місцевих органів самоврядування другої половини ХІХ – початку ХХ ст. та звернулася до присутніх з проханням досліджувати історію.
Заступник директора з наукової роботи Миколаївського обласного краєзнавчого музею Чернявський В. В. ознайомив учасників круглого столу з біографією та цікавими фактами з життя відомого миколаївського громадського і політичного діяча Г.М. Ге.
Read moreПонеділок, 28 травня 2018
Регіональна акція «FotoKрай: Миколаївщина в об’єктиві»
- Article Details
- Category Новини
2018 рік у Європі проголошено Роком культурної спадщини, в Україні – Роком відновлення і реставрації культурної спадщини України. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека прагне продемонструвати багатство культурної спадщини нашої області, пробудити інтерес громадськості до її вивчення та проводить Регіональну акцію «FotoKрай: Миколаївщина в об’єктиві».
Для того, щоб стати учасником акції, необхідно зробити фотографію об’єкта культурної спадщини, що знаходиться у вашому селі, селищі, місті або належить вашій родині.
У вересні 2018 р. усі роботи, що відповідатимуть вимогам, візьмуть участь у головному заході акції – Регіональній виставці фотографій, відкриття якої відбудеться одночасно в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці та центральних районних бібліотеках всієї області.
Протягом жовтня найкращі фотографії також демонструватимуться у рамках тематичних тижнів на базі обласної наукової бібліотеки, де проводитимуться краєзнавчі уроки та екскурсії для тих, хто бажає розширити свої знання про рідний край та його історико-культурне надбання.
Запрошуємо всіх охочих взяти участь у Регіональній акції «FotoKрай: Миколаївщина в об’єктиві».
Read more
Субота, 26 травня 2018
Конкурс за романом «Укулеле» Надії Метзгер
- Article Details
- Category Новини
Державна бібліотека України для юнацтва та благодійний фонд «Бібліотечна країна» запрошують молодь віком від 12 до 21 років до участі у конкурсі читців за романом «Укулеле» Надії Метзгер.
Для участі необхідно до 10 вересня 2018 р. зареєструватись он-лайн за адресою: http://bit.ly/2Fmz4YG
Перший тур конкурсу включає заповнення он-лайн тесту за текстом книг «Укулеле». Посилання на тест буде оприлюднено 15 вересня 2018 р. та відправлено всім зареєстрованим учасникам на електронну адресу. Виконані завдання надсилаються на розгляд конкурсній комісії не пізніше 10 листопада 2018 р. Переможці будуть запрошені до участі в другому турі.
Другий тур розпочнеться 23 листопада 2018 р. Учасники отримають теми для написання есе. Останній термін подачі творів – 30 листопада. Твори надсилаються за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
До обох турів конкурсанти готуються за 1 і 2 томами роману «Укулеле» Надії Метзгер, з котрими можна ознайомитись за посиланнями: http://bit.ly/2FqGTbY («Укулеле», том 1) та http://bit.ly/2DasoXN («Укулеле», том 2).
Оголошення результатів конкурсу відбудеться в грудні 2018 р. На переможців у кожній віковій категорії очікують призи:
- 1 премія – 5-денна поїздка до Німеччини та Швейцарії по слідах Нараяни;
- 2 премія – 100 євро;
- 3 премія – 70 євро;
- 4 премія – сюрприз.
Більше інформації тут: https://www.facebook.com/konkurs.ukulele/
Read more
Четвер, 24 травня 2018
Хроніка культурного життя Миколаївської області за квітень 2018 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ІМ. О.ГМИРЬОВА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА КВІТЕНЬ 2018 р.
Read more
Екскурсія «В об’єктиві історії – польський Миколаїв»
- Article Details
- Category Новини
Миколаївщина – багатонаціональний край. У такій різнобарвній родині мають панувати мир, толерантність і злагода. Знайомство з історією, культурою і традиціями народів, що проживають на території міста й області, сприяє взаєморозумінню та дружбі. Саме з цією метою був започаткований локальний проект обласної наукової бібліотеки «Сузір’я злагоди».
24 травня в історичному центрі нашого міста у рамках цього проекту відбулася екскурсія «В об’єктиві історії – польський Миколаїв». Захід, присвячений історії перебування поляків на території міста Миколаєва, був організований співробітниками ОУНБ ім. О.Гмирьова та Миколаївським обласним товариством поляків. Пройти слідами польської історії нашого міста зібралися представники Миколаївського обласного товариства поляків на чолі зі своїм керівником Селянською Є.Г., інших національних об’єднань міста, перекладачі, викладачі та студенти вищих навчальних закладів міста та прихильники польської мови.
Екскурсію проводив старший викладач інституту історії, політології та права МНУ ім. В.О.Сухомлинського, вчений-археолог та краєзнавець Смирнов Олександр Ігорович. Він ознайомив учасників з цікавими та маловідомими фактами з історії проживання поляків на Миколаївщині, інформацією, що пов’язана з іменами видатних представників польського народу, які вплинули на розвиток економіки та культури регіону. Історичні будівлі, що збереглися до наших днів, повністю захопили увагу слухачів, а звуки рідної для багатьох учасників польської мови зворушили та підігрілі бажання оволодіти мовою досконало.
Слідкуйте за анонсом наступного заходу «В об’єктиві історії – німецький Миколаїв».
Read moreЯк нас знайти!
Vyzer O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено