Четвер, 30 січня 2025
Тренінг з психосоматики «Твоє тіло говорить: навчіться його слухати»
- Article Details
- Category Новини
30 січня відділ документів з питань культури і мистецтв Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека запросив миколаївців та гостей міста на тренінг з психосоматики «Твоє тіло говорить: навчіться його слухати», організований за проєктом «Майстерня психологічної саморегуляції під час війни» у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».
Учасники разом з психологинею, арттерапевкою Юлією Фарафоновою, прислуховувалися до себе, виконуючи вправи «Людина-оркестр» та «Лист тілу», спілкувалися, ділилися думками. Захід надихнув аудиторію на розкриття своїх здібностей, подарував радість самопізнання та творчості.
Родзинкою тренінгу була декламація вірша поета і журналіста В.Ф. Фальова, присвяченого темі багатогранності людини, як частини нескінченного космосу. І це було співзвучно з темою тренінгу, адже вміння слухати і розуміти мову свого тіла – шлях до гармонії, шлях до самопізнання та саморозвитку. Саме таке світосприйняття допомагає пережити найважчі життєві випробування.
Read moreВідзначаємо Міжнародний день круасану!
- Article Details
- Category Новини
Друзі, продовжуємо рубрику «Гастрономічний календар»!
Сьогодні, 30 січня, відзначаємо Міжнародний день круасану!
Історія походження випічки та назви круасан бере свій початок в Австрії. Існує дві легенди. Відповідно до першої, у 1683 році, коли турки наступали на Відень, в місті не спали лише пекарі, які, намагаючись забезпечити городян свіжими ранковими булочками, працювали вночі, тож першими почули, як робиться підкоп. А на знак перемоги, випекли рогалик у формі півмісяця, який був на прапорі Османської імперії. Згідно іншої легенди, круасани почали випікати, подаючи з кавою по-віденські в кав’ярні «Під синьою пляшкою», яка знаходилася поруч з пекарнею Петера Вендлера («винахідника» круасану) і власником якої був український козак з Львівщини Юрій-Франц Кульчицький. За воєнну операцію, пов’язану з проникненням в османський табір і порятунок Відня від турецької навали, він обрав собі в нагороду 300 мішків кавових зерен, які мали при собі турки, відкрив кав’ярню і почав частувати всіх кавою. Коли чорна гірка кава не знайшла шанувальників, Кульчицький придумав додавати до неї цукор і молоко - і так винайшов рецепт «кави по-віденські». З тих пір, кава і круасан - найсмачніше поєднання. «Львів - це маленький Париж. Так кажуть, і частково із цим можна навіть погодитися. Ці міста пасують одне одному, як круасани до кави. Вони дихають особливою атмосферою пристрасті та романтики. До них хочеться повернутися знову й знову..» - з книги Львів. Париж. Круасани (Харків: Видавництво "КСД", 2023).
Крусан часто називають французьким рогаликом. Чому французьким і чому рогаликом? Круасани випікають з листкового тіста, і це найбільша їх відмінність від рогаликів. Рогалики випікають з дріжджового тіста. Інколи з пісочного. А французьким тому, що з 1777 року у Франції, після переїзду туди Марії-Антуанетти, дочки австрійського імператора і дружини Людовика XVI, ці булочки набули неймовірної популярності і сьогодні є своєрідним національним символом Франції. А ще саме у Франції з 1905 року круасани почали випікати лише з листкового тіста з додаванням великої кількості вершкового масла. «…хотілося гарячого й солодкого-солодкого какао, і круасанів - неодмінно круасанів із полуницею, бо це був єдиний смак, який повертав її в щасливе, безтурботне, майже французьке літо» - уривок із оповідання «Ураган «Катріна» з книги Надійки Гербіш «Теплі історії до кави» (Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2018).
Read moreДо 235-річчя від дня народження П. П. Гулака-Артемовського
- Article Details
- Category Новини
В січні відзначається 235-річчя від дня народження Петра Петровича Гулака-Артемовського – українського письменника, науковця, перекладача, поета та байкаря.
В історію української літератури початку XIX ст. письменник увійшов як новатор-байкар, продовжувач творчості Івана Котляревського.
У фонді Музею книги Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека зберігаються 3 рідкісних видання творів письменника, що були надруковані в українських видавництвах в ХІХ – першій третині ХХ ст.
На увагу заслуговує «Кобзар П. П. Артемовського-Гулака» (Київ, 1878) – збірка оригінальних віршів та байок, що побачила світ вже після смерті автора завдяки зусиллям Олександра Кониського, Дмитра Багалія, Олександра Потебні, Юліана Романчука, Василя Доманицького.
У виданні «Твори» (Харків, 1930) представлено найповніше на той час зібрання поетичних творів українського байкаря. Книга супроводжується вступною статтею редактора Ієремії Айзенштока, що висвітлює життєвий і творчий шлях П. П. Гулака-Артемовського, а також докладні примітки, що пояснюють історії створення та публікації окремих творів. Видання стало важливим внеском у вивчення творчості Гулака-Артемовського та розвиток української літературознавчої науки першої третини XX ст.
До збірки «Вибрані твори» (Київ, 1939) увійшли вибрані поезії, балади, байки-казки та байки-мініатюри, які сам автор називав приказками.
Запрошуємо до Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека!
#Календар_МОУНБ #Вшановуємо #Свята #ВизначніДати #Вітання #Календар #ВизначніДні #Відзначаємо
Read more
День втечі від стресу
- Article Details
- Category Новини
Сьогодні, 30 січня, відзначається досить незвичайне свято під назвою День втечі від стресу, яке започаткували у 2016 році в Америці з метою нагадування про важливість збереження душевної гармонії у житті.
Цього дня бажано відпочити від суворих реалій життя, забути про власні проблеми та покращити емоційний стан організму. А відволіктися від буденності та відновити сили, за рекомендаціями психотерапевтів, допоможуть правильне харчування, заняття спортом, медитація, повноцінний сон та читання надихаючих книг.
Однією з таких «душевних пігулок» може стати книга життєствердних історій «(Не)сіль Землі» Олени Ольховської (Харків: Видавництво "Ранок", 2024).
«Це більше, ніж просто історії. Вони надихають і підбадьорюють, вселяють в нас віру, надію і любов до життя; навчають не здаватися і протистояти відчаю», - йдеться в анотації до книги.
Кожне із дев’яти зворушливих оповідань присвячене людям, які попри біль та втрату змогли знайти в собі сили не тільки жити далі, а й допомагати і підтримувати інших.
Запрошуємо вас ознайомитися з виданням від Український інститут книги, що поповнило фонди Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще 49 бібліотек Миколаївщини.
#Календар_МОУНБ #Календар #Відзначаємо
#КультурноМистецькийПроєкт2024
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено